Uztura speciālists un analīzes

Kurš gan negrib būt veselīgs, slaids, pievilcīgs? 

PERSONALIZĒTS UZTURA DNS TESTS

DNS tests ar konsultāciju
Skaidroti un analizēti konsultācijas laikā, izsniegti arī drukātā veidā – 170.00 €
DNS tests (mazais) bez konsultācijas
Skaidroti un analizēti ģenētiskā profila pārskatā digitālā veidā (PDF formātā) – 110.00 €

Kurš gan negrib būt veselīgs, slaids, pievilcīgs? Ļoti daudzi. Un, ja ir pieprasījums – ir arī piedāvājums. Tiek piedāvātas visdažādākās iespējas: visu veidu diētas, ēšana atbilstoši mēness fāzēm, medikamenti, uztura bagātinātāji, dažādas sporta nodarbības u.t.t. Lielākoties cilvēki uzsāk kādu no iepriekš minētajiem pasākumiem ar lielām cerībām, centību, entuziasmu, apņēmību, taču laikam ritot, cerētos rezultātus sasniedz labi ja 1/3. Tie, kam veiksme gājusi secen, savukārt, cenšas saprast iemeslus, kāpēc tā. Daži atzīst, ka ir slinkojuši – tomēr, ko darīt, ja tiek, piemēram, regulāri vingrots, ievērots atbilstošs uzturs, bet svars spītīgi nekrītas? Un, ja vēl draudzene, kas dara to pašu, ar katru mēnesi kļūst arvien slaidāka? Rodas sajūta, ka kaut kas tiek darīts nepareizi. Tad internetā tiek lasīti ieteikumi, padomi, dažādas publikācijas, kas bieži ir viena otrai pretrunā. Lasītājs informācijas gūzmā apjūk, samulst un labākajā gadījumā dodas pēc palīdzības pie kāda speciālista, sliktākā – nonāk pie secinājuma „Man tāpat nekas nelīdz, nav jēgas neko darīt, pie vainas sliktie gēni” un vairs arī neko nedara.

Ņemot vērā, ka visi cilvēki nav vienādi – kas vienam der, citam nepalīdz, vai pat kaitē, GenEra laboratorija piedāvā efektīvu risinājumu: veikt ģenētisku analīzi „Uztura DNS tests”, kurā tiek analizēta virkne ģenētisko marķieru (SNP) septiņos dažādos gēnos, kuri savukārt ir iesaistīti dažādos metabolisma regulācijas procesos. Iegūtais rezultāts ļauj sastādīt individuālu, katram personīgi pielāgotu uztura un fizisko aktivitāšu programmu, taču to var izdarīt tikai speciālists, kurš orientējas gan ģenētikā, gan cilvēka fizioloģijā, gan uzturzinātnē. Mūsu speciāliste ir Kristīne Sekace, uzturzinātņu maģistre.

OMEGA 3/OMEGA 6 TAUKSKĀBJU LĪDZSVARA TESTS

Ir atklāta jauna, vienkāršāka taukskābju noteikšanas metode asinīs, kurai nav nepieciešama lipīdu ekstrakcija.

Cena – 70.00 €
Analīzes rezultāts ir gatavs pēc 14 dienām.

 
 

Mūsdienu ēšanas paradumi ir krietni atšķirīgāki, nekā tie bija 20. gadsimta sākumā, kad, piemēram, nebija pieejami ātrās
ēdināšanas pakalpojumi. Bet pat tad, ja gatavojat ēdienu mājās, izmantojamo produktu kvalitāte diemžēl vairs nav tāda, kā agrāk. Gaļa tiek iegūta no iekštelpās audzētiem dzīvniekiem, kas ganību zālāja vietā saņem lopbarību, un tādas zivis kā lasis tiek audzēti noslēgtās ūdenstilpnēs, kur jūras aļģu vietā tie saņem zivju barību. Šie faktori būtiski ietekmē pārtikas uzturvērtību, un tādējādi arī mūsu šūnas, audus un organismu.

Zinzino BalanceTest ir vienkāršs, mājas apstākļos veicams tests, kas analizē asinīs esošās taukskābes un tādējādi atspoguļo tauku saturu, ko uzņemat ar uzturu. BalanceTest ir sausu asins paraugu tests, turklāt zinātniskie pētījumi pierāda, ka testa laikā gūtie rezultāti ir tikpat precīzi, kā izmantojot venozo asiņu paraugus taukskābju
satura noteikšanai. Lai veiktu testu, no pirksta gala ir nepieciešams noņemt tikai nelielu daudzumu asiņu un uzpilināt uz papīra strēmeles, turklāt tas aizņems mazāk nekā minūti. VITAS Analytical Services* veiks anonīmu asins sastāvā esošo 11 taukskābju** analīzi, nodrošinot 98% precizitāti.
Analīžu rezultāti ir pieejami aptuveni 20 dienu laikā tīmekļa v ietnē zinzinotest.com un sniedz informāciju par omega 6 un omega 3 taukskābju līdzsvaru, omega 3 taukskābju saturu, kā arī taukskābju aizsardzības profilu un vēl daudz ko citu.
Pētījumi liecina, ka taukskābju saturs asinīs ir cieši saistīts ar organisma veselības stāvokli.
*Vitas ir ķīmisko analīžu laboratorija, kas ir saņēmusi Labas ražošanas prakses (LRP) sertifikātu un lepojas ar 20 gadu pieredzi, sniedzot uz novatoriskām zināšanām un tehnoloģijām balstītus augstas kvalitātes pakalpojumus hromatogrāfijas analīžu jomā.
** 11 taukskābes ir: palmitīnskābe (PA), stearīnskābe (SA), oleīnskābe (OA), linolskābe (LA), alfa-linolēnskābe (ALA), gamma-linolēnskābe (GLA), dihomo-gamma-linolēnskābe (DHGLA), arahidonskābe (AA), eikozapentaēnskābe (EPA), dokozapentaēnskābe (DPA), dokozaheksaēnskābe (DHA).

Jūsu aizsardzība (taukskābju profila vērtība)
Profils atspoguļo 11 taukskābju saturu asinīs. Skala graduēta no 0 līdz 100, un mērķis ir 120 dienu laikā sasniegt 100, veicot BalanceTest otro reizi. Skala neatspoguļo personas veselības stāvokli, bet gan vienīgi taukskābju aizsardzības līmeni.

Omega 6 (aa) un omega 3 (epa) līdzsvars
Omega 6 (AA) un omega 3 (EPA) līdzsvars ir rādītājs, kas atspoguļo omega 6 taukskābju attiecību pret omega 3 taukskābēm. Līdzsvara rādītājs var būt nesabalansēts (virs 9:1), vidēji sabalansēts (no 9:1 līdz 3:1) vai sabalansēts (3:1 vai zemāks). Ja klienta rādītājs ir 3:1 vai augstāks, mērķis ir mainīt uzturu tā, lai sasniegtu 3:1 vai zemāku rezultātu.

Omega 3 līmenis (epa+dha)
Procentuālais rādītājs norāda, kāds ir EPA+DHA omega 3 daudzums no kopējā taukskābju profila. Omega 3 taukskābēm ir
būtiska un labvēlīga ietekme uz organismu, jo tās piedalās šūnu veidošanas procesā. EPA galvenokārt ir sastopams asinīs, muskuļos un audos, savukārt DHA — smadzenēs, spermā un acīs. Vēlamais testa rezultāts ir 8% vai vairāk. Saskaņā ar Eiropas Pārtikas nekaitīguma iestādes (EFSA) informāciju EPA un DHA veicina un uztur normālu sirdsdarbību. Tāpat DHA nodrošina normālu redzi un normālu smadzeņu darbību.

Šūnu membrānu caurlaidības indekss
Indekss atspoguļo piesātināto tauku attiecību pret omega 3 (EPA+DHA). Piesātināto tauku caurlaidība ir mazāka nekā omega 3
tauku caurlaidība. Labāka attiecība 4:1 (piesātinātie tauki pret omega 3 taukiem) uzlabos šūnu membrānu caurlaidību.

Garīgās veselības–uztura rādātījs
Indekss atspoguļo omega 6 (AA) attiecību pret omega 3 (EPA+DHA). Pietiekams daudzums jūras produktu izcelsmes omega 3 taukskābju un DHA uzturā veicina normālu smadzeņu darbību. Smadzenes ir nervu sistēmas vadības centrs. Tās uzrauga un kontrolē organisma reakciju uz informāciju, kas iegūta, izmantojot tādas maņas kā redzi, dzirdi, ožu un garšu.

Arahidonskābes (aa) veidošanās efektivitāte
Šis rādītājs atspoguļo to, cik efektīvi organisms spēj pārvērst ar pārtiku uzņemtās omega 6 taukskābes par neaizstājamām omega 6 (AA) taukskābēm. Ja efektivitātes rādītājs ir zemāks par 30%, uzturā ieteicams iekļaut pārtikas produktus ar augstu AA saturu, piemēram, vistas un tītara gaļu, cūkgaļu un rūpnieciski audzētu lasi.

UZTURA SPECIĀLISTS - SVETLANA ALEKSEJEVA

Sertificētā uztura speciāliste Svetlana Aleksejeva darbojas gan savā privātpraksē, gan RSU Rehabilitoloģijas pētnieciskajā laboratorijā

Pirma konsultācija 60 min. – 75.00 €
Atkartota konsultācija – 55.00 €

Sertificētā uztura speciāliste Svetlana Aleksejeva darbojas gan savā privātpraksē, gan RSU Rehabilitoloģijas pētnieciskajā laboratorijā, bieži uzstājas konferencēs un ir zinātnisko publikāciju autore. Viņas kontā ir jau vairāk nekā 100 lekciju un meistarklašu par veselīgu uzturu. Svetlana specializējas uz svara korekciju, uzturu vielmaiņas traucējumu gadījumā, uzturu grūtniecības un bērna zīdīšanas laikā u.c.

Sniedz konsultāciju un ārstēšanu pacientiem pie:

 • svara problēmām (palielināts vai samazināts ķermeņa svars);
 • ēšanas traucējumiem (anoreksija, bulīmija, kompulsīvā pārēšanās);
 • nepieciešamības pēc individuāli izstrādātas ēdienkartes hronisku slimību profilaksei un ārstēšanai;
 • vēlmes veidot veselīgu un sabalansētu ēdienkarti (interese par veselības uzlabošanu ar uztura palīdzību);
 • īpaša uztura terapija pie sēdoša dzīvesveida (darbs birojā);
 • sporta uzturs;
 • uzturs senioriem;

Īpaši tiek gaidītas sievietes pirms grūtniecības plānošanas, grūtniecības laikā un bērna zīdīšanas laikā.

Svari tanita bc 1000

Svērties tāpat vien- pati nelietderīgākā nodarbe. Vai jūs zinat, ko tieši nosverat? Tieši kuru jūsu ķermeņa daļu? Kas tiešām ir svarīgi, tās ir proporcijas starp jūsu tauku un muskuļu masai. Kārnums nedrīkst un nevar būt Jūsu mērķis. Arī slaidums arī mēdz būt dažāds. Mazs svars vēl nav slaida auguma garants. Slaidums-tas ir tvirtums un muskuļu masa, faktūra, spēks un veselība! Slaidums vienmēr sver par 2-3 kg vairāk, bet vizuāli ķermeņa apjomi un un apģērba izmērs tas pats. Atcerieties, ka minimālais pieļaujamais tauku procents sievietēm ir 12-13%. Neaizraujieties, visam jābūt balansā!
Mūsu svari TANITA, perkot Aquabike nodarbību,

BEZ MAKSAS, pārādīs Jums šādus parametrus:

 • Tauku masas %–
 • Ūdens daudzumu ķermenī ( % un kg)
 • Muskuļu masu
 • Iekšējo orgānu tauku %
 • Ķermeņa svaru
 • Minerālo kaulu svaru
 • Ķermeņa masas indeksu
 • Jūsu ķermeņa metabolisko vecumu
 • Nepieciešamo kaloriju daudzumu

Pakalpojuma cena bez Aquabike nodarbības – 7.00 €